Дерев’яні церкви

На території Львівського Опілля збереглись цікаві приклади сакральної дерев’яної архітектури. Найстарішим дерев’яним храмом є Церква Богоявлення Господнього в Кугаєві (1693 рік). Церква тризрубна. Центральний об’єм увінчаний тризаломним, а два бічні — двозаломним наметовим гонтовим дахом. До вівтарної частини з півночі прибудовано ризницю. Зберігся іконостас 1702-1806 рр. роботи народних майстрів. Дзвіниця дерев’яна, каркасної конструкції, триярусна, з частково відкритим першим ярусом. Датується кінцем XVII ст.

Неподалік в селі Красові – Церква Параскеви, збудована у традиційному гуцульському стилі. Храм спорудив тесля Лесь Кобчук з села Яворова з допомогою своїх шести теслярів-побратимів з Гуцульщини. У 1894 році у Львові відбулась Загальна краєва виставка. У південно-західній частині виставки було організовано Етнографічний сектор. Саме в ньому була збудована дерев’яна триверха хрестовокупольна церква. Після завершення події її розібрали і заново зібрали вже в Красові.

Вартує уваги також старовинна Церква Стрітення Господнього в Черепині (1757 рік).

Пам’ятка архітектури національного значення. Перлина дерев’яної архітектури стоїть у селі, вище новозбудованого мурованого православного храму святої Ольги, на схилі гори порослої лісом. Вона традиційно має три зруби, три верхи, розміром 13,9 м х 7,9 м, а по периметру широке піддашшя. Стіни під ним складаються з відкритого старого зрубу. Стіни бабинця та вівтаря мають зрізані кути. До вівтаря з півночі прибудована ризниця. У південній стіні є бічні двері. Дзвіниця походить з 1754 р. має розмір 3,3 м х 3,3 м. У ній висить дзвін з 1690 р. Біля церкви, з півдня, стоїть невеликий кам’яний хрест з 1831 р. (над могилою Анни Федакевич), а зі сходу розташований цвинтар.