Музей загиблих літаків

Музей загиблих літаків — приватний музей літаків, які зазнали авіаційних катастроф у роки Другої світової війни. Музей створив львівський дослідник і мандрівник, ІТ-фахівець Андрій Риштун спільно з іншими членами дослідницької групи, яка досліджує з використанням металодетекторів місця авіаційних катастроф військових літаків на території Західної України, а також відповідні відомості в архівах.

Музей створений за результатами обстеження біля 38 місць падіння літаків в 1939-1945 роках на території Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської областей. Перший з літаків був віднайдений в 2015 році. Музей був відкритий 1 листопада 2020 року.

Першим експонатом був віднайдений біля гори Яйко-Ілемське (Івано-Франківська область) німецький бомбардувальник Junkers Ju 88. Біля Буковеля було віднайдено Junkers Ju 52, а біля Долини — Heinkel He 111.

За словами засновника музею, пошук літаків – це квест, оскільки за маленькими деталями необхідно встановити борт, номер літака, за можливості – ідентифікувати його. Також дослідники намагаються ідентифікувати членів екіпажу. Якщо це німецький літак, то зв’язуються з німцями, обмінюються даними жетону та даними екіпажу та його маршруту.”.

Також дослідники встановлюють обставини падіння літаків, їх причини перебування у відповідному районі. На місцях віднайденя залишків літаків дослідники залишають пам’ятні таблички про загиблих членів екіпажу, яких було ідентифіковано.

Адреса:
Село Хоросно, Пустомитівський район Львівської області

Графік роботи:
Працюємо за попереднім записом

crashmuseum.in.ua
[email protected]

Контакти:
+38067-1-09-1939
+38073-1-09-1939