Музей садиба Миколи та Корнила Устияновичів

Музей був відкритий 29 вересня 1991 р. як філіал Національного музею у місті Львів. Музей розташований у колишній хаті-плебанії, службовому приміщенні для священиків місцевої церкви. Саме тут, у родині священика Миколи Устияновича, знаного письменника та поета, народився Корнило Устиянович — відомий український художник та громадський діяч.

Умовно експозицію музею можна розділити на три частини: розділ, присвячений Миколі Устияновичу; розділ, де представлені матеріали про Корнила Устияновича та копії його картин («Шевченко на засланні», «Мазепа на переправі», «Бойківська пара», «Автопортрет» тощо), та матеріали, які розповідають про діяльність Франтішека Ржегоржа — чеського етнографа, якого називають «апостолом слов’янського єднання».

Територія музею — 1 гектар старого саду з фруктовими деревами, травами та квітами. Криниця на музейному подвір’ї є найглибшою в селі. У дерев’яному шпихлірі — колишньому приміщенні для збереження зерна — нині розташована етнографічна експозиція: народний одяг, ужиткові знаряддя праці, прялки, веретена, лампи, посуд, скрині та інше. Світлиця — частина колишньої стодоли — є приміщенням для виставок, творчих зустрічей, конференцій. Особливу атмосферу музею творить кухня в хаті-плебанії з давньою піччю — місце, де можна випити чаю чи молока, спекти яблуко з місцевого саду.

Екскурсії, харчування, проживання у наметах.
Тел.: (067) 76-576-56 Смоляна Наталія Василівна
www.facebook.com/ustyianovych.museum.vovkiv