Збудували в 1987 році у м Миколаїв. Розташований у Адміністративному будинку с. Верин. Експонати до музею збирав місцевий історик Іван Маційовський з учнями.
Цікавим для відвідувачів є етнографічний відділ музею, де представлені знаряддя праці для переробки льону. Оскільки гончарство було основним ремеслом міщан, це ремесло широко представлено в експозиції. Особливий інтерес становить гончарний круг та колекція горщиків. Крім того, увагу привертає стенд з матеріалами, присвяченими Андрею Шептицькому. Цікаво оглянути і макет Миколаївського цементного заводу.
Природничий відділ музею представляє експонати, які інформують про флору та фауну регіону.
Відділ археології цікавий стендом, присвяченим Стільському городищу, та колекцією старовинної зброї. Відтворено печерне житло давніх людей, які в минулому заселяли тер. Миколаївщини. Є експонати, що інформують про флору та фауну регіону; розкривають історію пром-сті Микол. р-ну.
У етногр. відділі – гончар. круг, вироби микол. гончарів; чесал. гребені для льону, ткац. верстат, веретена, прядка; вишиті лляні блузки, рушники, наволочки на подушки, покривала; ярмо для волів тощо. Зберігаються фотографії, особисті речі та документи багатоліт. в’язня більшов. таборів Є. Пришляка (Чорноти); створ. стенд-вітрину, присвячену громад.-політ. діячу М. Палідовичу (обидва народилися у Миколаєві).
Адреса: м. Миколаїв, вул. Митрополита Андрея Шептицького, 26
Директор: Марія Ганич
Контакт для екскурсій: 0689701065, Оля Яців.